Transformacja energetyczna – praktyczne kroki

January 25, 2022

Prawdziwych liderów wyróżnia umiejętność działania z wyprzedzeniem, świadomość biznesowa i chęć zmiany. Liderzy stają się przykładem, wyznaczają trendy i sami prowadzą.

Grupa Spółek Ferrexpo jest ostatnio nie tylko liderem w produkcji i dostawach pedałów rudy żelaza, ale także pierwszą ukraińską firmą w swojej branży, która wprowadziła wykorzystanie energii słonecznej bez “zielonej taryfy”. Elektrownia słoneczna zlokalizowana na terytorium Połtawy GOK dostarczy czystą energię elektryczną dla przedsiębiorstwa, pomagając firmie podejść do produkcji niskoemisyjnej.

Elektrownia słoneczna o mocy 5 MW została zrealizowana przez KNESS w ciągu 2 miesięcy, w ramach projektu Free Own Generation (FOG). Szacowana roczna produkcja energii elektrycznej wynosi 6,5-7 mln kWh. Wprowadzenie elektrowni słonecznych pozwala przedsiębiorstwu zmniejszyć “ślad węglowy”.

Jesteśmy przekonani, że krok po kroku, kilowat na kilowat, przedsiębiorstwa przejdą na odnawialne źródła energii. To nie tylko wysoki poziom świadomości i troska o zachowanie ekologii.

Są to praktyczne wymagania biznesowe – tańsza energia elektryczna i zapotrzebowanie na produkty eksportowe. Ferrexpo pokazuje udany przypadek dla każdej branży, dla firm, które dbają o swoją reputację i dążą do zmniejszenia wpływu na środowisko.